FŐOLDAL AKTUALITÁSOK AMIBEN SEGÍTHETÜNK MUNKATÁRSAINK ALAPÍTVÁNYI HÍREK ELÉRHETŐSÉG

1.Pszichológiai tanácsadás
A. Egyéni konzultáció
B. Csoportos önismeret
C. Kötetlen, kiscsoportos beszélgetések
2. Drogtanácsadás
3. Fejlesztő pedagógia
A. Logopédia
B. Korai fejlesztés gyermekeknek
C. Gyógypedagógia
4. Egészségmegőrzés
5. Tréningek magánszemélyeknek és cégeknek
6. Egészségügyi, pszichológiai és gyógypedagógiai szűrővizsgálatok

Miért nem teher a terhesség?

Csoportos foglalkozás kismamáknak

Azon várandósok számára, akik a gyermek(ek) érkezéséhez lelki mankót is igénybe vennének, csoportfoglalkozásokat indítunk, ahol a másállapot körüli dilemmákat, kérdéseket, aggodalmakat, változásokat segítünk felismerni és feldolgozni. A találkozások célja az esetleges szorongások oldása, a kismama önbizalmának és testében való bizalmának erősítése, babavárás és anyaság örömének testi-lelki megélése és olyan relaxációs technikák elsajátítása, melyek használata nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a mama és babája a legteljesebb összhangban élhessék át a várandósságot. Válaszokat kaphatunk olyan kérdésekre, mint: Elég jó anya leszek? Biztonságban fel tudom nevelni a gyerekemet? A párom elég jó apja lesz/nem hagy magunkra bennünket? Milyen változásokon megy át a testem? Mit csinál a baba a pocakunkban? Mit érzékel, mit érez? Fejleszthetőek-e a magzat képességei? Hogyan élik meg a férfiak az apává válást? Fogok tudni szülni? És még sok ezekhez hasonló gondolatot érintünk a foglalkozások során.

Az anyává válás folyamata során zajló idegrendszeri és hormonrendszeri változások egymásra hatva működnek, az érzelmeink befolyásolják a testi tüneteinket. Mindaz a félelem, szorongás, ami felmerülhet bennünk gyermekvállalás előtt, illetve a várandósság alatt, akadálya lehet a harmonikus anya-gyermek kapcsolatnak.

Tervezet tematika:

1. nap: Ismerkedés – női szerepeink

2. nap: A várandósság szakaszai és magzati fejlődés

3. nap: Anya-magzat kommunikáció

4. nap: Férfiak új szerepekben?

5. nap: Szülünk?

6. nap: Szoptatás – biztonságos kötődés, kötődési mintázatok

7. nap: Az újszülött – mit is tud és mit nem

8. nap: „Megváltozott a család”, család lettünk…

9. nap: Anya-gyermek kapcsolat, esetleges krízisek

10. nap: A csecsemő- és kisgyermekkori fejlődés és fejlődési zavarok a perinatális időszak történéseinek tükrében

Noha témáink elsősorban az anyákat érinthetik, örömmel fogadjuk a leendő édesapákat is, illetve azokat a férfiakat, akik apának készülődnek.

Sikerességünk – és kapcsolatunk a várandósság ideje alatt a magzattal, majd későbbiekben a babával - nagymértékben múlik azon, hogy a változással, jelen esetben a várandóssággal együtt járó új élményeket, érzelmeket hogyan tudjuk integrálni önmagunkban. Ebben is segít, ha a gyermekvárással kapcsolatos élményeinket, érzelmeinket megoszthatjuk más várandós nőkkel, szakemberekkel és anyákkal.